Nové cesty – Alfa online

Jsem člověk konzervativní, nemám ráda změny. Nerada se pouštím do nových věcí. Mám ráda své jisté.

Vždy nám s manželem leželo na srdci povolání k evangelizací a rádi jsme si o své víře povídali s hledajícími lidmi. Mnohokrát jsme zažili radost z toho, že jsme směli být nablízku lidem, kteří hledali a našli svůj osobní vztah s Bohem. 

A najednou přišel rok 2020 a přinesl velkou změnu. Z důvodu omezení osobních setkávání musely být v podstatě všechny kurzy přerušeny či ukončeny. Ale Bůh má své cesty. Netrvalo dlouho a zrodil se nápad pořádat kurzy Alfa online. Pro mne to bylo velké překvapení a tento plán neměl vůbec mou důvěru.

Když jsem se dozvěděla, že na konci ledna odstartuje historicky první celonárodní online kurz Alfa v České republice, cítila jsem, že chci být u toho. Obyčejná zvědavost možná. Přihlásila jsem se a byla zařazena do modlitební skupinky, jejímž úkolem je modlit se za účastníky i tým.

Musím se přiznat, že Bůh opět pokořil mou pýchu a ukázal mi, že Jeho cesty jsou jiné než cesty naše. V této modlitební skupině je nás devět, jsme z různých církví, ale jedno máme společné. Jsme si vědomi toho, že nás Bůh miluje, že nás vykoupil ze smrti a že nás volá k osobnímu vztahu s Ním. Že nám dal velký dar a že máme opravdu za co být vděční. Během večera, kdy ostatní mají diskusní skupinky, se společně modlíme (každý u své obrazovky, ale věřím, že Pán Ježíš je i tak s námi). Dle svých možností se za právě probíhající kurz modlíme i během týdne. Věříme, že Pán Ježíš zemřel za každého jednoho člověka, že pro každého má připravený jedinečný plán proměny srdce a života. Věříme, že Duch svatý vane kudy chce a že v Božím plánu se dějí velké zázraky. A jsme vděční, že můžeme být u toho.

Renata Hronová