Typy kurzů

Filmová série Alfy

Alfa pro dospělé poutavě a moderním způsobem osvětluje základní témata křesťanské víry. Byla natáčena po celém světě a obsahuje rozhovory s odborníky na daná témata i inspirativní příběhy.

Filmová série Alfy pro mládež

Česky dabovaná verze Alfy pro mládež byla natáčena na mnoha místech světa a jejím cílem je zapojit mladé lidi do rozhovorů o životě a víře. Přednášková videa jsou prokládána pauzami na diskusi, aby bylo jednodušší podělit se o své myšlenky a otázky.

Alfa pro mládež

Alfa pro mládež (2018) je přepracovaná verze Filmové série Mládežnické Alfy (2013). Tato nová série je v angličtině s českými titulky a doporučujeme ji mladým lidem, kteří angličtinu už trochu ovládají.

Alfa s řečníkem

Pokud nechcete použít přednášky z video sérií, ale preferujete řečníka, je možné připravit si přednášky na základě knihy Nickyho Gumbela Otazníky života.

Původní video série s N. Gumbelem

„Retro“ video série s Nicky Gumbelem, průkopníkem kurzů Alfa, který každé téma představuje s humorem a prokládá

osobními zkušenostmi a biblickou relevancí. Přednášky (každá v délce kolem 45 minut) byly natočeny ve sboru Holy Trinity Brompton, kde Alfa vznikla.

 

Jedná se o dnes již zřídka používaný materiál. Ale pro ty, kdo zažili začátky Alfy v České republice, má stále své kouzlo.