Natálka z Děčína

Ahoj, všichni,

jmenuji se Natálie a chci se s Vámi podělit o své zkušenosti s Alfou.

Alfa kurzů jsem se zúčastnila dvakrát.

Má první zkušenost je 2 roky stará. Začínala jsem druhý rok navštěvování mládeže v Děčíně a s Alfa kurzy jsme začínali hned v září. Bylo to pro mne velmi zajímavé. 

Videa, která promítali vedoucí mládeže, jsou skvěle zpracovaná, poutavá, zábavná, místy dojemná a hlavně srozumitelná. Každé video slouží k zamyšlení nad určitým tématem (Jde v životě ještě o víc?, Ježíš, Víra, Bible, Modlitba, Zlo, Uzdravení…) a vždy jsou položeny 3 otázky. První je taková na “rozehřátí” (např.: ,,Jakou superschopnost bys chtěl(a) mít?” ,,Jaký je tvůj nejtrapnější zážitek?” ,,Kdyby ses měl(a) proslavit, čím bys chtěl(a) být slavný(á)?”) a další dvě se týkají toho, o čem se ve videu mluví. 

Nejlepší na tom celém je, že tě během celého programu do ničeho nenutí. Záleží jen na tobě, jestli budeš s ostatními sdílet svůj názor, vzpomínky atd., nebo jestli budeš jen poslouchat. Jelikož nejsem příliš komunikativní typ, tak mi vyhovovalo, že nemusím odpovídat a líbilo se mi, že jako nevěřící člověk mohu poslouchat názory a zkušenosti těch, kteří už Boha nějak znají. Postupem času jsem se dokázala také otevřít, takže jsem občas nějaký svůj názor přidala, nebo se naopak zeptala na něco, co mi zrovna nebylo příliš jasné.

Má druhá zkušenost je z tohoto přelomu jara s létem, kdy probíhala první vlna koronaviru a všemožných opatření. Lákalo mě, že si budu moct připomenout ta videa, která jsem již jednou viděla. Zároveň to byla možnost, jak prožít aspoň nějakou interakci s lidmi venku.

Nejprve mě tedy děsilo, že to bude celé přes videochat a ještě ke všemu s cizími lidmi. Na videochaty jsem vůbec nebyla zvyklá a komunikace s cizími lidmi mi také moc nejde. Nakonec to ale bylo naprosto skvělé! Míša s Lukym byli super vedoucí a jsem vděčná za to, že to vedli zrovna oni a že jsem je mohla poznat. Nemluvili s námi jen o daném tématu, ale chtěli, abychom se i navzájem trochu seznámili a sblížili, to se mi na nich moc líbilo. Během těch několika týdnů jsem si na videochatování celkem zvykla a byla jsem nadšená, že mohu být alespoň touto formou součástí tak skvělého kolektivu. Každý týden jsem se na Alfu těšila víc a víc. 

Všichni jsme se opět mohli svobodně rozhodovat, jestli se přidáme ke sdílení, nebo jestli budeme jen pozorovat a poslouchat, jestli budeme mít zapnuté kamery, nebo necháme svůj obličej skrytý. Také bylo čistě na nás, kolika lekcí se zúčastníme. 

Alfa je velmi zajímavá, nenucená, mnohdy i zábavná a jsem moc ráda, že jsem se jí mohla zúčastnit již dvakrát a pokaždé v jiné formě. Ať to bylo osobní setkávání nebo přes ZOOM. Ať z pohledu nevěřícího člověka, tak z pohledu toho, kdo už Ježíše nějakou dobu poznává. Můžu říct, že to bylo úžasné a jsem moc vděčná, že tuhle službu někdo dělá.Takže pokud tě to alespoň malinko zajímá, nebo se jen rád(a) seznamuješ s novými lidmi, neboj se přihlásit a zúčastnit se Alfy. Je to bezva zkušenost a kromě jedné hodiny týdně tě to nic nestojí. Naopak toho můžeš hodně získat!