Uspořádej Alfu

Rozhodli jste se uspořádat Alfu?

Zde jsou základní informace, které by vám měly pomoct.

Pět kroků jak začít

1. Připrav se

Nejjednodušší je přijít na seminář Alfy, kde se dozvíš vše potřebné pro pořádání kurzů, nebo zavolat některému z poradců (záložka Vedení a poradci).

Můžeš si také přečíst knihu, napsanou pro pořadatele Alfy Jak to říct ostatním.

Nezapomeň se zaregistrovat ZDE.

Pak budeš mít přístup ke všem materiálům a budeš moci svůj kurz zveřejnit.

2. Plánování a příprava

Odpověz si několik klíčových otázek:

Kde by bylo nejlepší Alfu uspořádat? Které dny se nejlíp hodí? V kolik hodin bychom měli začínat, aby to co nejlépe vyhovovalo lidem, které chceme pozvat?

Registrací kurzu získáš přístup k dalším materiálům a informacím a budeš dostávat novinky o dění kolem Alfy v České republice.

3. Pozvi a připrav tým

Základem pro úspěšnou Alfu je dobrý tým. Ať už plánujete jakkoli velkou Alfu, pečlivě vyberte lidi, kteří vám pomohou a udělají, co bude třeba. Až je budete mít, nezapomeňte je proškolit. Pro přípravu vedoucích diskusních skupinek můžete použít příručky pro vedoucí nebo výuková videa, která jsou součástí video sérií.

4. Dej o Alfě vědět

Až vše naplánujete a budete mít připravený tým, zvažte, jak o něm dáte vědět. Promyslete, jak povzbudit lidi aby pozvali své přátele, a jak propagovat Alfu ve svém okolí. V sekci Generátor pozvánek si můžete vytvořit pozvánku přímo pro vaše kurzy. Zveřejněte kurz také na tomto webu, aby vás hosté našli přímo na www.kurzyalfa.cz.

5. Dejte se do toho!

Nejlépe se něco naučíme tím, že to děláme. Alfa dá trochu zabrat, ale stojí to za to. Zaregistrujte se a dejte se do toho!