Praha a nové otázky pro Zuzku

Na kurz Alfa pro mládež jsem přišla coby „hledající“ se svým věřícím přítelem. Do doby, než jsem se přistěhovala do Prahy, jsem víru nijak víc nehledala, neprožívala a hlavně jí pořádně nerozuměla, i když je pravda, že jsem o víře už nějakou dobu přemýšlela.

V Praze jsem začala chodit na mše a více se o víru zajímat, ptát se sebe i okolí na spoustu otázek ohledně Boha, církve nebo i konkrétnějších věcí jako je například průběh mše. A pak jsem se dozvěděla o Alfě. I přes velký strach a stud jsem na první setkání šla a dnes jsem za to nesmírně ráda.

Témata, která se na Alfě řešila, pro mě byla hodně přínosná a diskuze se s každým večerem stávaly zajímavějšími. Pak přišel Alfa víkend, který pro mě jako pro „věřící – začátečnici“ byl dosud asi nejsilnějším duchovním zážitkem v životě.

Po skončení Alfy můžu říct, že jsem Bohu blíž, že nemám v hlavě takový zmatek a že jsem u sebe zaznamenala výrazný „duchovní posun“. A jako bonus jsem potkala spoustu zajímavých a skvělých lidí, které snad už mohu nazvat kamarády a přáteli.

Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo se podíleli na pořádání Alfy, jak na pondělních setkáních, tak na víkendu. A taky jsem ráda, že se budeme i dále setkávat na Betě a společně poznávat Boha ještě víc.

Zuzka