ONLINE Alfa pro dospělé

Chci se přihlásit na online Alfu

V současné době, kdy není možné přijít na Alfu osobně, je tu Alfa on-line. Přihlásit se je velmi jednoduché. Zde si můžete projít seznam aktuálních online kurzů. Pokud si nějaký vyberete a přihlásíte se, vedoucí tohoto kurzu se s vámi spojí e-mailem a pošle vám odkaz, kterým se můžete připojit k videosetkání.

Co pro účast na online Alfě potřebuji?

Většina vedoucích bude pravděpodobně používat program Zoom. Návod, jak ho nainstalovat po obdržení odkazu, najdete zde. (Pokud používá vedoucí jiný program, sám vám vše vysvětlí e-mailem.) Dále potřebujete počítač s webkamerou a mikrofonem (případně lze použít tablet nebo chytrý telefon) a internet.

Jak online setkání Alfy probíhá?

  1. Vedoucí Alfy představí téma (témata si můžete prohlédnout zde).
  2. Všichni se společně podívají na video.
  3. Po videu diskutují skrze video hovor.
Vybrat si kurz z nabídky

Chci pořádat online Alfu

Kvůli zrychlení a usnadnění přihlašování máme k dispozici provizorní verzi přihlašovacího systému. Bude sloužit pouze pro online kurzy Alfa.

Jak si registrovat svou online Alfu?

Klikněte níže na “Registrovat kurz“. Po zadání e-mailu budete vyzváni k vložení dalších údajů.

Klikněte na “Nová Alfa”, vložte název (pojmenujte ji ideálně jménem vaší církve, aby ji hosté lépe našli), vyberte ze seznamu ”Online Alfa pro dospělé” a potvrďte tlačítkem ve spodní části. Vaše Alfa je nyní vytvořena.

Dále si Alfu můžete upravovat dle libosti.

Zvolte program, přes který bude vysílání online Alfy probíhat. (Zde je rychlý návod pro ZOOM).

Pod záložkou „Podpora/Materiály” ve vašem kurzu najdete návody pro práci se ZOOMem a MeetJitsi, ale lze použít i další. V případě dotazů kontaktujte poradce.

Pokud si chcete zaregistrovat klasickou Alfu, využijte prosím tento registrační systém.

Registrovat kurz